Etykiety na piwo domowe

Warsteiner Premium (Warsteiner Brauerei, Niemcy)

Off 281

Przeciętne piwo dla przeciętnego Schmidta.

Typowy przedstawiciel niemieckich pilsów – niestety nie mam możliwości porównania, czy jest jakaś różnica pomiędzy ekspertową puszką a szkłem sprzedawanym lokalnie (doszły mnie głosy, że puszkowe jest gorsze – jedna z tych spiskowych teorii, które dojrzewają w internecie od lat).

Nalewa się z obfitą, bielutką pianą, która trwale zdobi powierzchnię trunku. Piwo jest bardzo jasne, słomkowe, mocno nasycone gazem, który drobnymi bąbelkami uparcie bombarduje kożuszek piany. Zapach typowo koncernowy – niewyraźne napomknięcie o chmielu. W smaku początkowo dominuje przygnębiająca pustka i wodnistość. Warsteiner jest bardzo „cienki” w smaku, to kwaskowata woda… którą jednak ratuje całkiem wyrazista goryczka. Tego nie można mu odmówić – Warsteiner jest naprawdę dobrym piwem pod smażone kiełbaski z musztardą i na pewno sprawdzi się jako towarzysz innych, najlepiej tłustych, posiłków.

Walory smakowe niskie, piwo typowo użytkowe, bez charakteru, ale na solidnym średnim poziomie. Co do ceny, wydaje mi się jednak wygórowana – jest warte maks. 2,50 zł.

==Radar==

Alkohol: 4,8%, ekstrakt: 11,6%

Cena: 2,99 zł (Lidl)

Ocena: 5,5/10

+ mocna goryczka

– bez charakteru i cech wyróżniających

– wodnisty, nieciekawy smak

– cena

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Termometr elektroniczny dla wygody

    Mierzenie temperatury w piwowarstwie domowym to jeden z kluczowych elementów całego procesu produkcji. Dlatego tak istotne jest, aby mieć odpowiedni termometr. No właśnie, a co to właściwie oznacza „odpowiedni”, czy to ma być termometr elektroniczny? A może zwykły rtęciowy? Przez rok warzenia korzystałem z termometru analogowego. Tak wyszło, że po prostu nie kupowałem żadnego ze…

  • Piwo Trzy Zboża (Browar Jabłonowo)

    Manufaktura piwna browaru w Jabłonowie (cokolwiek to w rzeczywistości oznacza) pracuje pełną parą. Tym razem kusi piwem z dodatkiem słodów pszenicznego i żytniego. Jabłonowo rozkręca się coraz bardziej, proponując kolejne eksperymentalne smaki. Tym razem sypią do kadzi trzy zboża, wierząc, że wyjdzie im coś wybitnego. Nie wyszło, ale początki zawsze są trudne. Piwo w kuflu…