Etykiety na piwo domowe

Dobry klasyczny schabowy

Off 23

Okazuje się ze klasycznego schabowego również można zepsuć i nie każdy z nas robi go dobrze i smacznie. Wiadomo, że do schabowego należy zakupić mięso wołowe z kością lub też bez. Mięso pokroić na odpowiednie plastry w zależności od naszych upodobań, gdyż niektórzy wolą większe, a niektórzy mniejsze sztuki. Mięso należy obtłuc specjalnym tłuczkiem do mięsa, który powinien znajdować się w każdej dobrej kuchni. Mięso tłuczemy dotąd aż nie powstanie z niego piękny płaski placek, który oczywiście może mieć również prześwity, bo chyba nikt tak dobrze nie potrafi utłuc mięsa, aby było ono bez większej ilości dziurek w cieście. Oczywiście po tej operacji doprawiamy mięso i już możemy je obtaczać w mące, jajku, bułce tartej wrzucać na patelnię z gorącym tłuszczem. Wiadomo niektórzy mają zupełnie inne sposoby na schabowego jednak ten jest taki najbardziej klasyczny i najpopularniejszy w naszej polskiej kuchni. Oczywiście najczęstszym problemem ze schabowym jest źle rozbite mięso, gdyż po umoczeniu okazuje się, że powstały na nim bulwy i bardzo nieapetyczne grudki, które powinny być rozbite już wcześniej w pierwszej fazie przygotowań. Zatem sukces leży przede wszystkim w rozbiciu mięsa, aby było ono smaczne i apetyczne przyłóżmy się do jego przygotowania a na pewno nie pożałujemy i będziemy się rozkoszować smakiem.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Lwówek Książęcy (Browar Lwówek 1209)

    Sztandarowa marka reanimowanego niedawno browaru w Lwówku Śląskim. Przez niektórych porównywana do Noteckiego. Czy zasługuje na taki komplement? Na pierwsze brawa zasługuje Książęce po nalaniu do kufla. Piękna, trwała piana jest prawdziwą ozdobą ciemnozłotego napoju, w którym żwawo buzują drobniuteńkie bąbelki gazu. Zapach słodowy z nieznaczną nutą chmielu i sugestią alkoholowej mocy. W rzeczy samej,…

  • Olsztyńskie (Browar Kormoran)

    Coś mi się wydaje, że kolejną modą wśród naszych browarów będzie tworzenie marek odmiejscowych – Wrocławskie i Darłowiak z Lwówka to pierwsze z brzegu przykłady. Jaki styl wybrano? Oczywiście lager. Kormoran do tej pory nie pokusił się o eksperymenty z „egzotycznymi” stylami typu IPA czy dunkel weizen. Olsztyńskie wyróżnia zasadniczo tylko użycie dodatkowego ciemnego słodu,…