Festiwal dobrego piwa

Przyprawy to podstawa

Off 23

Na pewno wiele osób, które obecnie zajmują się gotowaniem na co dzień używają bardzo dużej ilości przypraw. Przyprawy używamy do zup, do sosów, oraz do mięs i innego rodzaju potraw, jest to niemalże postawa kulinarnych osiągnięć, które możemy uzyskać właśnie za pomocą odpowiednich ziół lub też przypraw naturalnych i tych suszonych, Do najczęściej używanych przypraw, jakie posiadamy na rynku należą przede wszystkim: tymianek, kminek, gorczyca, ziele angielskie, liście laurowe, pietruszka, oregano, bazylia, oraz kurkuma lub też inne, które są bardziej lub też mnie znane w naszej kuchni. Oczywiście najczęściej przyprawiamy daną potrawę klasyczną solą oraz pieprzem, który jest wszechobecny w polskich klasycznych daniach. Przyprawy gotowe, które możemy zakupić już w każdym sklepie na pewno bardzo pomagają nam w doprawianiu różnego rodzaju potraw, jednak oczywiście nie mówimy tutaj o wszelkich mieszankach, które niezbyt dobrze działają na nasz organizm, gdyż ponoć zwierają rakotwórcze substancje, które niestety z roku na rok zatruwają nasz organizm. Przyprawy serwujemy również do wszelkich sałatek, które podajemy na święta jak również na co dzień. Przyprawy są postawą dobrej kuchni i każdy dobry kucharz z pewnością o tym wie, zatem jeśli mamy okazję doprawiać nasze potrawy przyprawami z naszych ogródków to z pewnością korzystajmy z tego szczególne w okresie wiosennym.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Śrutować w sklepie czy w domu?

    Kiedy rozpoczynałem swoją przygodę z piwem domowym i kupowałem sprzęt, zastanawiałem się nad tym czy śrutować w sklepie czy w domu? Wówczas postanowiłem, że jakoś się obędę bez śrutownika, ale teraz znów myślę nad jego zakupem, ale czy to się opłaca? Na początku roku pożyczyłem od Darka (kolejny piwowar domowy w rodzinie) śrutownik i przygotowałem…

  • Piast Wrocławski niepasteryzowane (Carlsberg)

    Niedawno próbowałem zwykłego Piasta z puchy, tym razem trafił mi się niepasteryzowany. Czy będzie między nimi jakaś różnica? Pierwsze wrażenie – piana obfitsza, drobniejsza, bardziej zbita. Zapach chmielowy. Wysycenie średnie, z tendencją do malejącego. Kolor typowy dla lagerów, ciemne złoto. Czas na pierwszy łyk. Jest inaczej, jest też lepiej. Wyraźnie wyczuwalny słód, choć płytki, to…