Festiwal dobrego piwa

Przyprawy to podstawa

Off 3
Przyprawy to podstawa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Na pewno wiele osób, które obecnie zajmują się gotowaniem na co dzień używają bardzo dużej ilości przypraw. Przyprawy używamy do zup, do sosów, oraz do mięs i innego rodzaju potraw, jest to niemalże postawa kulinarnych osiągnięć, które możemy uzyskać właśnie za pomocą odpowiednich ziół lub też przypraw naturalnych i tych suszonych, Do najczęściej używanych przypraw, jakie posiadamy na rynku należą przede wszystkim: tymianek, kminek, gorczyca, ziele angielskie, liście laurowe, pietruszka, oregano, bazylia, oraz kurkuma lub też inne, które są bardziej lub też mnie znane w naszej kuchni. Oczywiście najczęściej przyprawiamy daną potrawę klasyczną solą oraz pieprzem, który jest wszechobecny w polskich klasycznych daniach. Przyprawy gotowe, które możemy zakupić już w każdym sklepie na pewno bardzo pomagają nam w doprawianiu różnego rodzaju potraw, jednak oczywiście nie mówimy tutaj o wszelkich mieszankach, które niezbyt dobrze działają na nasz organizm, gdyż ponoć zwierają rakotwórcze substancje, które niestety z roku na rok zatruwają nasz organizm. Przyprawy serwujemy również do wszelkich sałatek, które podajemy na święta jak również na co dzień. Przyprawy są postawą dobrej kuchni i każdy dobry kucharz z pewnością o tym wie, zatem jeśli mamy okazję doprawiać nasze potrawy przyprawami z naszych ogródków to z pewnością korzystajmy z tego szczególne w okresie wiosennym.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • OPAT

    Rodzaj piwa: jasne (svetle vycepni pivo) Zawartość alkoholu: 4,2% Zawartość ekstraktu: 11% Skład: woda, słód, drożdże , chmiel, extrakt chmielowy, antyoxydant E300 Cenna: 3,90 zł ( butelka ) temperatura spożycia: pokojowa Piwo z bliskiego nam Brumowa. Kolor jasny słomkowy. Piana po nalaniu do kufla dość długo się utrzymuje.Nagazowanie mocne, odpowiednie dla piw typowo orzeźwiających czeskich….

  • Svyturys Ekstra Draught (Svyturys, Litwa)

    Niepasteryzowane, „prosto z beczki” z Litwy – czy jest warte dodatkowych złociszy opłaty importowej? Bardzo jasne, słomkowe. Intensywnie nagazowane, buzujące. Piana średnio obfita, ale dość trwała. Zapach intensywnie chmielowy, charakterystyczny dla piw świeżych. W smaku wyczuwam w pierwszej chwili mocną goryczkę, która po chwili zostaje złagodzona przez muśnięcie słodu. Jednak odrobina wytrawnej goryczy pozostaje w…