Etykiety na piwo domowe

Weryfikator: Złote Lwy (Browar Amber)

Off 157

Weryfikator to nowy cykl, w którym będę powracać do wysoko ocenionych piw, by sprawdzić, czy utrzymały swoją jakość i są nadal godne mojej rekomendacji.

Na początek piwo o bardzo dobrej dostępności (ostatnio pojawiło się nawet w sieci Lidl). Dwa lata temu wystawiłem Lwom bardzo wysoką ocenę – dziewiątkę. Czy lager z Bielkówka nadal na nią zasługuje?

Jeśli chodzi o prezencję: tak. Piwo wygląda w kuflu wspaniale, równie efektownie jak nowa, złota etykieta. Obfita biała piana, wysokie nasycenie wywołujące burzę drobnych bąbelków i ciemnozłoty, klarowny kolor. Na razie jest świetnie.

Zapach: delikatny chmiel podbity słodem. Zachęca do spróbowania.

Smak. Wiedziałem, że kiedyś muszą się zacząć schody. Złote Lwy niestety cechuje typowa dla piw Amberu wada: są przealkoholizowane. Niby woltaż w normie, ale alkohol stanowczo zbyt wyraźny, gryzie w podniebienie, niepotrzebnie zaostrza smak. Obecna tez dość aktywna goryczka. Drugi plan pustawy, po przełknięciu płynu niewiele zostaje do smakowania.

Oj, niedobrze. Niedobrze dla Ambera, bo z minuty na minutę czuję, jak ta dziewiątka coraz bardziej się kurczy. Niedobrze dla mnie, bo coraz bardziej przypominam sobie straszne doznania z konsumpcji piwa Johannes. Piwo z każdym łykiem staje się coraz bardziej drażniące i nieprzyjemne, balansując na granicy wypijalności! Tego się nie spodziewałem.

Końcówka jest naprawdę przykra. Złote Lwy wykręcają gębę jak jakiś tani mocarz. Co za spektakularna porażka!

==Radar==

Alkohol: 5,6%, ekstrakt: 12,2%
Cena: 2,99 zł (Lidl)

Ocena weryfikatora: 5/10

+ majestatyczny wygląd
+ obiecujący początek

-z każdym łykiem coraz gorsze
-…aż do kompromitującej końcówki

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Ziele angielskie.

    Ziele angielskie należy do grupy przypraw, jakie znajdziemy w każdej kuchni. Trudno sobie wyobrazić zupę bez dodania kilku ziarenek ziela angielskiego. Dodaje im smak i aromat. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest to bardzo aromatyczna przyprawa i jej nadmiar może całkowicie przytłumić smak potrawy. Trzeba jej używać z dużą ostrożnością. Podobno ziele angielskie przywiózł…

  • Czerwony Smok (Browar Fortuna)

    Czerwony Smok to kolejne ciemne piwo Fortuny, które całkiem zasłużenie cieszy się dużą estymą fanów gatunku. Jeśli lubisz goryczkowy, palony smak, pewnie nie muszę cię przekonywać, że Czerwony Smok to obowiązkowa pozycja twoich zakupów. Jeśli jakimś cudem jeszcze nie miałeś okazji spróbować tego piwa, zważ, że jest to trunek pozbawiony nieznośnej słodyczy Czarnej Fortuny, lekko…