Zdrowa kuchnia

Psychologia dieta Chrzanów

Off 3

Jak udowodniła psychologia dieta jest możliwa tylko wtedy, jeśli sami się do niej zmotywujemy. Musimy mieć bardzo silną motywację wewnętrzną, tylko wtedy całe przedsięwzięcie się uda. Zdarza się jednak, że naszym głównym motywatorem są inni – rodzice, mąż czy przyjaciółka. To dobrze, że mamy wsparcie, ale motywacja zewnętrzna jest znacznie słabsza. Dowiedz się, jak ją wykorzystać.

Po pierwsze – powiedz bliskim, czego oczekujesz. Nie wszystkich motywuje to samo. Może okazać się, że twoi bliscy będą wyrzucać ci każde zjedzone ciastko, a dla ciebie będzie to bardziej przykre, niż motywujące. Poinstruuj bliskich, jakie zachowanie ci pomoże. Poproś o namawianie do treningów i wspieranie w przygotowywaniu posiłków, ale zaznacz, że nie chcesz pytań i komentarzy.
Po drugie – zaangażuj ich w swoją dietę. I to nie tylko na poziomie wspierania w zakupach czy posiłkach. Poproś, żeby nie jedli przy tobie ciastek i od czasu do czasu wyciągnij ich na basen lub siłownię. Aktywność przyda się także im.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Leżajsk Pszeniczne (Grupa Żywiec)

    Jak zohydzić mi ulubiony gatunek piwa. Uwielbiam piwa pszeniczne. Zwłaszcza te warzone z miłością i dbałością o każdy detal, jak choćby opisywane w poprzednim poście Jurajskie Pszeniczne Ciemne. Leżajsk Pszeniczny do tej grupy nie należy. Oczywiście spodziewałem się tego, trudno oczekiwać rewelacji po piwie w segmencie cenowym poniżej 3 zł. Pojawiły się jednak przesłanki, by…

  • Zapiski: Saison

    Zbliżało się lato, więc pomyślałem, że może uda mi się zrobić coś rześkiego, mocno nagazowanego, niezbyt alkoholowego. Przeszukałem zasoby internetów i trafiłem na opis belgijskiego piwa w stylu Saison. Pasowało idealnie. Zrobiłem je, więc w domowym zaciszu. Aromat kolendry skutecznie odstraszył mnie od tego stylu, ale rodzince smakowało bardzo. Chciałem zatem je lekko zmodyfikować i…