Blog

Jak przejść na dietę wegetariańską?

Off 25

Do niedawna kojarzony z dziwactwem, niezrozumiały i wyśmiewany. Obecnie coraz popularniejszy, uznawany za zdrowy i prawidłowy, wręcz modny tryb odżywiania. Wegetarianizm, bo o nim mowa, gości w coraz większej liczbie domów oraz w menu znanych, topowych restauracji. Coraz więcej osób decyduje się na usunięcie ze swojej diety nie tylko mięsa, lecz również ryb i owoców morza.

Niezależnie od tego, czy powodem przejścia na dietę wegetariańską są względy zdrowotne, chęć zmniejszenia wagi ciała, czy też kwestie etyczne, zmiana nawyków żywieniowych nie jest sprawą prostą. Istnieje jednak kilka pomysłów na to, by proces ten był był łatwiejszy.

Przechodząc na wegetarianizm zwróć uwagę na to, by nie zmieniać całkowicie swojego codziennego menu. Produkty mięsne zastępuj alternatywnymi, roślinnymi odpowiednikami. Staraj się jednak, by smak potraw był zbliżony do znanego oryginału. Stosuj podobne przyprawy, to one nadają bowiem odpowiedni smak i aromat każdej potrawie.
Często zauważa się prawidłowość, że osoby, które przechodzą na dietę wegetariańską, zaczynają eksperymentować ze smakami, z nowymi produktami, rozpoczynają przyrządzanie dań wywodzących się z różnych kuchni świata. Popularna jest kuchnia indyjska, która opiera się głównie na daniach wegetariańskich i wegańskich.

Dobrym początkiem do poznania nowych smaków jest odwiedzenie nowych restauracji serwujących dania bezmięsne. Zawsze możemy podpytać o produkty czy przyprawy wykorzystane w tworzeniu dania, a następnie wypróbować je w zaciszu własnej kuchni.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Oryginałom zawsze pod górkę – o stylu piwnych etykiet słów kilka

    Do napisania tego artykuliku natchnęła mnie ostatnia pogadanka Kopyra o piwie Naked Mummy z AleBrowaru. Jeszcze przed degustacją znany piwowar domowy i bloger dość surowo ocenia etykietę tego i innych piw z AleBrowaru. Dlaczego? Krótko, bo całości możecie sobie wysłuchać sami (do czego zachęcam; ja już się uzależniłem od tych filmików), Kopyr ma za złe…

  • Gniewosz Korzenne + Gniewosz na Miodzie Akacjowym (Browar Gontyniec)

    Ciemne piwo korzenne – brzmi trochę grudniowo? Może jednak nada się i na upały! Prosta, ale całkiem estetyczna i niestety uboga w informacje etykieta (brak pełnego składu) zawiera stempelek zapewniający konsumenta, że trunek fermentował w otwartej kadzi i długo leżakował. Ale jak długo, tego już się nie dowiemy. Czas na przelanie piwa do szklanki. Piana…