

Do napisania tego artykuliku natchnęła mnie ostatnia pogadanka Kopyra o piwie Naked Mummy z AleBrowaru. Jeszcze przed degustacją znany piwowar domowy i bloger dość surowo ocenia etykietę tego i innych piw z AleBrowaru. Dlaczego?
Krótko, bo całości możecie sobie wysłuchać sami (do czego zachęcam; ja już się uzależniłem od tych filmików), Kopyr ma za złe chłopakom z AleBrowaru, że tworząc kontrowersyjną otoczkę wokół swoich piw, polegającą na zabawą dwuznacznymi nazwami i ekstrawaganckimi, a nawet szokującymi rysunkami, odsuwają na dalszy plan najważniejsze – czyli piwo. Tym samym – choć nie mówi tego wprost – oskarża ich o stosowanie metod marketingowych typowych dla koncernów, które byle gówno potrafią sprzedać dzięki świetnym reklamom, ładnym opakowaniom itd. (Odniesienia do środowiska gejo-lesbo-sado-maso nie skomentuję. Albo skomentuje: słabe. Za chwilę dojdziemy do wniosku, że różowa etykieta Sweet Cow jest pedalska. A nie jest, jest zajebista.).
Świetne etykiety z AleBrowaru:
Mnie zawsze smucił konserwatyzm piwoszy. Część z nich – zakładam, że nie wszyscy – lubi być odbierana bardzo stereotypowo. To trochę jak z informatykami: prawdziwy informatyk nosi „brele”, żywi się pizzą i czyta wyłącznie fantastykę i fantasy. WTF? Czy to, że lubię piwo musi oznaczać, że doceniam na etykietach tylko książęce korony i wizerunki kłosów względnie chmielowych szyszek? Czy piwosz musi oznaczać „człowiek, który nie zna się na sztuce, żarcie, nawiązaniu popkulturowym”? Mam nadzieję, że nie!
Pamiętacie pierwszą serię piw Pinty i dyskusję nad jej maskotką, panną Pintą? Ileż było kręcenia nosem nad walorami estetycznymi, ile krytyki, że to niemądre, niepotrzebnie frywolne i niepasujące do wizerunku rasowego piwa. No i macie – Pinta się ugięła i wprowadziła nowe etykiety. Porządne, spójne, a jakże. I nudne do bólu, kompletnie bez charakteru. Tak oto społeczność piwna obcięła browarowi odstające pióra. Za bardzo się chłopcy wychylili.
Jesteście etykietowymi konserwatystami?
Czy to samo będzie z AleBrowarem? Czy za rok zobaczymy piwa z tego browaru w nowej odsłonie – skrojone pod gust większości? Z kłoskami i przyjemnymi dla oka kolorami? Oby nie! Wierzę, że chłopaki się nie ugną i pozostaną oryginalni, tak jak smaki ich piw. Pamiętajmy – ci co wychodzą przed szereg zawsze dostają pierwszą salwą. Ale czy to znaczy, że zawsze powinniśmy się kryć w bezpiecznym tłumie?
Pozostałe nasze teksty:
Sweet Cow (AleBrowar/ Gościszewo)
Wrocławskie (Browar Lwówek)
Catering
Piast Wrocławski niepasteryzowane (Carlsberg)
Weissbier (BrowArmia Królewska)
Boss Pils (Browar Witnica)
Svyturys Ekstra Draught (Svyturys, Litwa)
Krušovice Černe (Browar Krušovice/ Heineken, Czechy)
Lagerowe (Browar Ciechan)
Core Beer Dark (Browar Witnica)
Karlsquell Słodowe (Frankfurter Brauhaus, Niemcy)
Perła Export (Perła Browary Lubelskie)
Lubuskie Naturalne (Browar Witnica)
Maternus Premium Pilsener (Brouwerij Martens, Belgia)
ŁDZ IPA na rozgrzewkę
Menu:
-
-
Kultowa sałatka jarzynowa
8 lutego 2020 By admin -
Różne potrawy z mięsem w roli głównej
8 lutego 2020 By admin -
Grzybowa w najlepszym wydaniu
8 lutego 2020 By admin -
Pyszna sałatka owocowa
8 lutego 2020 By admin
-
Maternus Premium Pilsener (Brouwerij Martens, Belgia)
24 grudnia 2018 By admin -
Karlsquell Słodowe (Frankfurter Brauhaus, Niemcy)
24 maja 2018 By admin -
Veltins Pilsener (Brauerei C.&A.; Veltins, Niemcy)
24 lutego 2019 By admin -
Wąż z oplotu do filtracji
24 lutego 2019 By admin -
Kapslownica Greta – pożegnanie po latach
24 maja 2018 By admin
-
Dzikie kulinaria
30 sierpnia 2016 By admin -
Kulinarne szaleństwo
30 sierpnia 2016 By admin -
Przyjemność jedzenia
30 sierpnia 2016 By admin -
Naukowcy zawstydzili Intel
12 grudnia 2015 By admin -
Rozkładana kanapa w pokoju dziennym
5 sierpnia 2020 By admin
Losowe artykuły:
-
24 lutego 2019 Zawiercie Czekoladowe (Browar na Jurze)
Browar z Zawiercia po raz kolejny udowadnia, że jak się już za coś bierze, to robi to z sercem i bez kompromisów. Tym czymś jest piwo typu stout. Nazwa może być myląca dla niektórych konsumentów – określenie „czekoladowe” mogą odnieść do słodkiego Magnusa i takiego smaku będą się spodziewać. Tymczasem Zawiercie Czekoladowe oferuje klasyczną stoutową…
-
24 października 2018 Sweet Cow (AleBrowar/ Gościszewo)
Po długim okresie oczekiwania, wreszcie mogłem w sklepie wypowiedzieć owe brzmiące jak cytat z kultowej komedii zdanie: „Słit Kał poproszę”. Sweet Cow z kontraktowego AleBrowaru to kolejny efekt szaleństwa na stouty, jakie ogarnęło nasz kraj, a przynajmniej tę część populacji spożywającej piwo niekoniecznie w kolorze jasnego złota. Weseli chłopcy z AleBrowaru postanowili jednak nieco urozmaicić…
Kategorie
- Etykiety na piwo domowe (25)
- Festiwal dobrego piwa (25)
- Jak zrobić piwo (38)
- Jak zrobić własne piwo (24)
- Piwo tesco (25)
- Piwowar domowy (24)
- Skrzynka na piwo (24)
- Słodownia Strzegom (23)
- Tesco piwa (23)
- Transporter do piwa (24)
- Zdrowa kuchnia (152)