Słodownia Strzegom

Altbier (Browar Jabłonowo)

Off 7
Altbier (Browar Jabłonowo)
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dawno nie piłem niczego z Jabłonowa. Dobrze się zatem złożyło, że w pewnym hipermarkecie (którego ofertę piwną niniejszym bardzo polecam) pojawił się kolejny trunek sygnowany submarką Jabłonowa – Manufaktura Piwna.

Zerknąłem szybko na poprzednie recenzje Jabłonowa i widzę, że było nieźle, ale czegoś tym piwom brakowało, a i mnie do pełni szczęścia. Altbier ma szansę wepchnąć ten browar do krajowej czołówki. Jakim cudem, spytacie?

Ano takim, że to piwo jest świetne! Gwoli szybkiego wyjaśnienia – Altbier, wzorowane na niemieckim stylu z Duesseldorfu, powstało przy współpracy z piwowarem domowym, Marcinem Chmielarzem (z takim nazwiskiem chyba nie miał wyjścia, kim zostać; no, chyba że to pseudonim literacki, tfu, warzelniacki). I spełnia wszystkie jego wymogi, tzn. ciemna barwa, słodkawy, owocowy, bliski stylowi ale, smak. Konkrety, proszę!

Nalewa się z niewysoką pianą, która znika bardzo szybko nie pozostawiając nawet śladu na powierzchni. Zwykle uznałbym to za poważny mankament, tym razem mi nie przeszkadza. Piwo ma barwę miedzianą, wpadającą w brąz, pachnie palonym cukrem, watą cukrową i owocami. Nasycenie średnie do zanikającego. A smak… mmm, tego się po Jabłonowie nie spodziewałem. Altbier może zauroczyć! Bardzo miła i zrównoważona mieszanka kandyzowanych owoców, aromatycznej goryczki i miękkości słodu. Pycha! Sycące i orzeźwiające jednocześnie.

Czekam na kolejny ruch Manufaktury – macie szansę na stałe wejść do pierwszej ligi, nie zmarnujcie jej!

==Radar==

Alkohol: 5,2%, ekstrakt: nie podano
Cena: 4,22 zł (Auchan)

Ocena: 8/10

+ pełny, złożony smak
+ piękny kolor i wyrazisty zapach

– nieco zbyt niskie wysycenie

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Public Relations w browarach

    Wydawać by się mogło, że relacje z klientem to wręcz podstawa prowadzenia biznesu, ale chyba jednak Public Relations w browarach, a przynajmniej niektórych browarach trochę kuleje. A mnie jako osoby związanej z obiema branżami to nieco boli, więc postanowiłem poruszyć temat na blogu. Bardzo podoba mi się jak ten nasz świat kraftowy się rozwija. Fajnie,…

  • Jabłko w Piwie (Browar Kormoran)

    Mając w pamięci udany start owocowej serii Kormorana w postaci Wiśni w Piwie (nie zrecenzowałem jej, ale pijam od czasu do czasu), byłem dość pozytywnie nastawiony do piwa o smaku jabłkowym. Przeglądając opinie innych, doszedłem do wniosku, że powinno mi smakować. Podkreślano w nich przede wszystkim orzeźwiająco kwaskowaty, jabłkowy smak. Cóż, w moim przypadku było…