Zdrowa kuchnia

SZARLOTKA Z BRZOSKWINIAMI

Off 32

SKŁADNIKI:

Ciasto:
1. 30 dag mąki pszennej
2. 1 jajko
3. 20 dag zimnego masła
4. Szczypta soli

Nadzienie:
1. 1,5 kg dojrzałych brzoskwiń
2. 1 łyżka mąki ziemniaczanej
3. 10 dag cukru
4. Płaska łyżeczka cynamonu
5. Sok wyciśnięty z jednej cytryny
6. 3 ? 5 dag masła

WYKONANIE:

Mąkę pszenną przesiać na stolnicę, dodać schłodzone masło, szczyptę soli i posiekać nożem tak, aby porobiły się małe grudki; dodać jajko i szybko zagnieść ciasto (gdyby okazało się zbyt twarde można dodać odrobinę wody). Gdy ciasto będzie już gładkie podzielić na dwie niezbyt równe części, uformować kule, każdą owinąć folią spożywczą i włożyć, na co najmniej pół godziny do lodówki.
Brzoskwinie, umyć, osuszyć, obrać, przekroić na połówki, usunąć pestki i pokroić na cienkie plasterki, skropić sokiem z cytryny i lekko wymieszać. Dosypać cukier, cynamon i mąkę ziemniaczaną, jeszcze raz wymieszać i odstawić.
Większą kulkę ciasta wyjąć, rozwałkować i wylepić dno tortownicy, schłodzić w lodówce, a następnie posmarować rozmąconym jajkiem i rozłożyć na cieście brzoskwinie a na wierzch zetrzeć na tarce drugą kulkę ciasta i posmarować resztą jajka.
Piekarnik nagrzać do 220 stopni Celsjusza i wstawić placek. Po 10 minutach obniżyć temperaturę w piekarniku do 180 stopni i piec około pół godziny. Wystudzoną szarlotkę posypać cukrem pudrem lub udekorować bitą śmietaną.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Amber Boy (AleBrowar)

    Bursztynowy Chłopiec ratuje świat przed piwną nudą. Nie wiem jak wy, ale ja kupuję tę alebrowarową otoczkę – zabawne, czasem turpistyczne postacie na etykietach i towarzyszące im historyjki. A przede wszystkim zawartość butelek, które zdobią. Amber ale w wydaniu AleBrowaru to herbaciano-czerwone piwo chmielone amerykańskimi odmianami chmielu. Po nalaniu do szklanki w oczy rzuca się…

  • Małe browary w dobrej kondycji. Odradzają się wcześniej zamknięte zakłady

    Dziennik Gazeta Prawna pisze we wczorajszym wydaniu o modzie na piwo z małych i średnich browarów. Wg danych z artykułu Duży zysk małych browarów, lokalni producenci w ciągu ostatniego roku podwoili sprzedaż. W artykule jest sporo oczywistości (jak np. stwierdzenie, że konsumenci wybierają piwa z małych browarów, bo są lepsze w smaku), ale dowiadujemy się…