Tesco piwa

Amber Boy (AleBrowar)

Off 76
Amber Boy (AleBrowar)
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bursztynowy Chłopiec ratuje świat przed piwną nudą.

Nie wiem jak wy, ale ja kupuję tę alebrowarową otoczkę – zabawne, czasem turpistyczne postacie na etykietach i towarzyszące im historyjki. A przede wszystkim zawartość butelek, które zdobią.

Amber ale w wydaniu AleBrowaru to herbaciano-czerwone piwo chmielone amerykańskimi odmianami chmielu. Po nalaniu do szklanki w oczy rzuca się imponująca czapa piany – to zasługa słodu pszenicznego, na drugim miejscu po słodzie pale ale. Zapach dość nikły, ale i tak włoski łechczą wyczuwalne cytrusy i świeże pączki. W smaku uwodzi zbalansowana, nieporażająca kubków smakowych iglasta goryczka, aromaty grejpfruta, dzikiej róży i przyjemna pełnia słodu, dająca wrażenie „jedzenia” deseru. Spore wysycenie potęguje odczucie orzeźwienia.

Doskonale wchodzi do końca, nie męczy, przyjemne aromaty długo pozostają w ustach. Do tego świetnie wygląda w szklance przez cały czas konsumpcji. Czego więcej trzeba?

==Radar==

Alkohol: 5%, ekstrakt: 12%
Cena: 6,50 zł

Ocena: 9/10

+ wspaniałe cytrusowe aromaty
+ świetny wygląd: kolor i piana
+ orzeźwiające w smaku
+ dobre do samego końca

– eeee, nooo… coś wymyślę później

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Marynarz – we Wrocku obowiązkowo

    Wstyd się przyznać, ale w kontekście piw lokalnych to słaby ze mnie lokalny patriota. Tak naprawdę znam jedynie kilka pozycji Dr Brew i może piłem jakieś dwa z Browaru Stu Mostów. Raz się skusiłem na kilka łyków Barda z Browaru Profesja oraz piwo Marynarz z tego samego browaru. I właśnie to ostatnie piwo uważam za…

  • Altbier (Browar Jabłonowo)

    Dawno nie piłem niczego z Jabłonowa. Dobrze się zatem złożyło, że w pewnym hipermarkecie (którego ofertę piwną niniejszym bardzo polecam) pojawił się kolejny trunek sygnowany submarką Jabłonowa – Manufaktura Piwna. Zerknąłem szybko na poprzednie recenzje Jabłonowa i widzę, że było nieźle, ale czegoś tym piwom brakowało, a i mnie do pełni szczęścia. Altbier ma szansę…