Tesco piwa

Amber Boy (AleBrowar)

Off 11
Amber Boy (AleBrowar)
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bursztynowy Chłopiec ratuje świat przed piwną nudą.

Nie wiem jak wy, ale ja kupuję tę alebrowarową otoczkę – zabawne, czasem turpistyczne postacie na etykietach i towarzyszące im historyjki. A przede wszystkim zawartość butelek, które zdobią.

Amber ale w wydaniu AleBrowaru to herbaciano-czerwone piwo chmielone amerykańskimi odmianami chmielu. Po nalaniu do szklanki w oczy rzuca się imponująca czapa piany – to zasługa słodu pszenicznego, na drugim miejscu po słodzie pale ale. Zapach dość nikły, ale i tak włoski łechczą wyczuwalne cytrusy i świeże pączki. W smaku uwodzi zbalansowana, nieporażająca kubków smakowych iglasta goryczka, aromaty grejpfruta, dzikiej róży i przyjemna pełnia słodu, dająca wrażenie „jedzenia” deseru. Spore wysycenie potęguje odczucie orzeźwienia.

Doskonale wchodzi do końca, nie męczy, przyjemne aromaty długo pozostają w ustach. Do tego świetnie wygląda w szklance przez cały czas konsumpcji. Czego więcej trzeba?

==Radar==

Alkohol: 5%, ekstrakt: 12%
Cena: 6,50 zł

Ocena: 9/10

+ wspaniałe cytrusowe aromaty
+ świetny wygląd: kolor i piana
+ orzeźwiające w smaku
+ dobre do samego końca

– eeee, nooo… coś wymyślę później

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Cornelius Weizen Bier (Sulimar)

    Dwa lata temu po raz pierwszy próbowałem Weizena z Piotrkowa i wtedy też, jak przystało na neofitę w dziedzinie „piw lepszych”, oceniłem go na 8,5. To było dwa lata temu, dziś czas zweryfikować tę wysoką notę. Jeśli macie ochotę przeczytać tamtą recenzję, odsyłam na FFE. Dziś podchodzę do Corneliusa pszenicznego z bagażem doświadczeń, za którym…

  • DAB

    Rodzaj piwa: jasne(lager) Zawartość alkoholu: 5% Zawartość ekstraktu: ? Skład: woda, słód, drożdże , chmiel Cenna: 3,29 zł ( puszka ) Tym razem moje pragnienie zaprowadziło mnie do półki z piwami niemieckimi. DAB jest dość znaną marką piwa, ale jak dotąd chyba rzadko spotykanym w polskich sklepach, sytuacja się ostatnio trochę zmieniła, ale można je…