Tesco piwa

Amber Boy (AleBrowar)

Off 157
Amber Boy (AleBrowar)
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bursztynowy Chłopiec ratuje świat przed piwną nudą.

Nie wiem jak wy, ale ja kupuję tę alebrowarową otoczkę – zabawne, czasem turpistyczne postacie na etykietach i towarzyszące im historyjki. A przede wszystkim zawartość butelek, które zdobią.

Amber ale w wydaniu AleBrowaru to herbaciano-czerwone piwo chmielone amerykańskimi odmianami chmielu. Po nalaniu do szklanki w oczy rzuca się imponująca czapa piany – to zasługa słodu pszenicznego, na drugim miejscu po słodzie pale ale. Zapach dość nikły, ale i tak włoski łechczą wyczuwalne cytrusy i świeże pączki. W smaku uwodzi zbalansowana, nieporażająca kubków smakowych iglasta goryczka, aromaty grejpfruta, dzikiej róży i przyjemna pełnia słodu, dająca wrażenie „jedzenia” deseru. Spore wysycenie potęguje odczucie orzeźwienia.

Doskonale wchodzi do końca, nie męczy, przyjemne aromaty długo pozostają w ustach. Do tego świetnie wygląda w szklance przez cały czas konsumpcji. Czego więcej trzeba?

==Radar==

Alkohol: 5%, ekstrakt: 12%
Cena: 6,50 zł

Ocena: 9/10

+ wspaniałe cytrusowe aromaty
+ świetny wygląd: kolor i piana
+ orzeźwiające w smaku
+ dobre do samego końca

– eeee, nooo… coś wymyślę później

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Johannes (Browar Amber)

    Jan Heweliusz chyba nie byłby zachwycony takim wykorzystaniem swojego imienia. Z Amberem to jest dziwna sprawa – mają w swojej ofercie piwa naprawdę świetne, jak Grand czy Złote Lwy, ale i wyraźnie słabsze, żerujące na legendzie (Żywe) czy modnym trendzie na piwa niepasteryzowane (Amber Naturalny). Johannes, którego ładna etykieta przybliża konsumentom postać słynnego gdańszczanina, niestety…

  • Magnus Żurawinowy (Browar Jagiełło)

    I kolejny smakowy Magnus – tym razem jeszcze ciekawszy! Już po otwarciu butelki w nos uderza charakterystyczny owocowy zapach – suszonej żurawiny, którą można dostać w większości marketów spożywczych (w dziale dodatki do ciast J). Piwo kolorystycznie przypomina bardzo Magnusa Czekoladowego – jest to kolor mocnej herbaty, z miedzianymi akcentami. Piana nie robi dużego wrażenia,…