Etykiety na piwo domowe

Klasyczne sposoby parzenia kawy

Off 1

Kawa to jedna z najpopularniejszych napojów na świecie. Jej smak i aromat uwielbiają ludzie na całym świecie, dlatego też istnieje wiele sposobów jej parzenia. W tym artykule skupimy się na klasycznych sposobach parzenia kawy, które od wieków cieszą się niesłabnącą popularnością.

  1. Klasyczna kawa zaparzana

Najprostszym sposobem parzenia kawy jest klasyczna kawa zaparzana. Do jej przygotowania potrzebne są: ziarna kawy, woda, dzbanek i filtr do kawy. Ziarna kawy mielimy na grubość, którą preferujemy. Wodę zagotowujemy i zostawiamy do ostygnięcia do temperatury około 90 stopni Celsjusza. Do filtra wsypujemy mieloną kawę i zalewamy ją gorącą wodą. Następnie pozostawiamy, aby kawa spłynęła do dzbanka.

  1. Kawa po turecku

Kawa po turecku to jeden z najstarszych sposobów parzenia kawy. Do jej przygotowania potrzebujemy: młynka do kawy, wodę, cukier i dzbanek. Ziarna kawy mielimy na bardzo drobno i wsypujemy do dzbanka. Dodajemy cukier i wodę, a następnie mieszamy. Następnie podgrzewamy dzbanek na kuchence i pozostawiamy do momentu, gdy kawa zacznie się pienić. Wtedy ściągamy ją z ognia i czekamy, aż fusy opadną na dno dzbanka.

  1. Kawa espresso

Kawa espresso to klasyczny włoski napój, który powstał w XIX wieku. Do jej przygotowania potrzebujemy ekspresu do kawy, ziaren kawy i wody. Ziarna kawy mielimy na bardzo drobno i wsypujemy do ekspresu. Następnie wlewamy wodę do zbiornika ekspresu i włączamy go. Kawa powinna wypłynąć z ekspresu w ciągu kilku sekund.

  1. Kawa przelewowa

Kawa przelewowa to sposób parzenia kawy, który pozwala uzyskać pełne i bogate smaki. Do jej przygotowania potrzebujemy dzbanka z filtrem, papierowego filtra do kawy, ziaren kawy i wody. Ziarna kawy mielimy na średnią grubość i wsypujemy do filtra. Następnie zalewamy kawę gorącą wodą. Woda powinna być o temperaturze około 90 stopni Celsjusza. Pozostawiamy kawę do zaparzenia przez kilka minut, a następnie przecedzamy ją przez papierowy filtr.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Komes Porter Bałtycki (Browar Fortuna)

    Jak głoszą Mędrcy, dobry porter to porter wyleżakowany, najlepiej przez co najmniej rok. Ale kto miałby cierpliwość i dostateczną siłę woli, by świadomie powstrzymywać się przed wypiciem tak apetycznie wyglądającego piwa przez całe 12 miesięcy? Tym bardziej, że do tej pory nie miałem okazji opisać żadnego porteru z Fortuny. Trudno – może będzie za młody,…

  • Kuchnia węgierska

    Kuchnia węgierska Morze w środku lądu – tak właśnie prezentuje się w naszych wyobrażeniach największe jezioro Europy Środkowej, Balaton. Węgry stanowią skarbnicę ryb słodkowodnych. Największą sławę uzyskała odmiana sandacza nazywana fogas. Pysznie przyrządzona szybko znika z talerzy. Rybka prosto z Balatonu jest podawana np. w formie duszonej z kiszoną kapustą, pieczona na ruszcie lub po…