Transporter do piwa

Schulten Bräu – Feinherb Edelpils (Brewery Martens, Belgia)

Off 581

Produkowany w Belgii dla mistrza taniochy sieci Aldi pils za niespełna 2 zł. Da się wypić?

Da, i to jak! Piwko jest zaskakująco udane. Ma złotą barwę, jest dobrze, acz nieprzesadnie wysycone. Rzuca się w oczy całkiem solidna dwucentymetrowa piana, która trzyma się zadziwiająco dziarsko. W smaku dominuje delikatna nuta słodyczy, w tle nieśmiałe echo goryczki. Z czasem robi się coraz bardziej goryczkowe, ale wciąż dość łagodne.

Okej, da się wyczuć, że jest to tanie piwo z nie najlepszych składników, ale mimo to można je wypić z dużą przyjemnością. Zdecydowanie warto spróbować – jak już znajdziecie jakiegoś Aldika w swojej okolicy.

==Radar==

Alkohol: 4,9%, ekstrakt: 11,3%
Cena: 1,69 zł (?, paragon zaginął)

Ocena: 6/10

+ trwała piana
+ łagodny smak
+ niska cena

– „marketowy” smak
– dostępne tylko w puszce

Zdjęcie puszki pożyczone z tej strony (własne wyrzuciłem przypadkiem, ech ta obsesja porządku na pulpicie)

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • SIPA Mosaic 12 BLG – relacja z warzenia

    SIPA Mosaic 12 BLG to piwo, które uwarzyłem jako warkę numer 18. Poszło zbyt łatwo i zbyt przyjemnie, więc się zastanawiam, czy na pewno wszystko zrobiłem prawidłowo krok po kroku. Przygotowałem sobie recepturę w swoim kalkulatorku, surowce zakupiłem w tygodniu w TwojBrowar.pl, wymyłem i zdezynfekowałem sprzęt. Zależało mi na powtórzeniu niedawnego Mosaica, no może odrobinę…

  • Wąż z oplotu do filtracji

    Nie bawiłem się jeszcze kadzią filtracyjną, bo od samego początku korzystam z filtratora (wąż z oplotu) i przyznaję, że naprawdę spoko się sprawdza. Swój pierwszy sam zrobiłem, ale drugi po roku kupiłem. Czy słusznie? Kiedy kompletowałem swój pierwszy zestaw do robienia piwa domowego, to postanowiłem, że filtrator z oplotu sam sobie wykonam. Udałem się bodaj…