Blog

Ziołowa apteczka

Off

Wiele osób zapomniało o mocy, jaką posiadają w sobie rośliny. Często rosną gdzieś obok domu, mijamy je w drodze do pracy, ale nie zdajemy sobie sprawy z ich właściwości. Warto jednak zapoznać się z kilkoma podstawowymi specyfikami i mieć je zawsze pod ręką.

Chyba najbardziej popularnych i dostępnym w każdym sklepie zielem jest mięta. Stosowana jest głównie w niedyspozycjach układu pokarmowego – łagodzi podrażnioną śluzówkę i wspomaga trawienie. Kolejnym łatwo dostępnym w postaci herbatki specyfikiem jest rumianek, który działa kojąco. Każdy, kto opiekował się kiedykolwiek małym dzieckiem zna też doskonale herbatkę z kopru – wspomaga jelita w walce z wzdęciami. Dla tych, którzy mają problemy z zaśnięciem lub z pobudzeniem nerwowym poleca się pić napary z melisy – działa delikatnie uspokajająco, jednocześnie nie otumaniając. Osobom z skłonnościami do zakażeń układu moczowego poleca się natomiast napary z kwiatu lipy i żurawiny.

Ziołowa apteczka w ciężkich przypadkach nie zastąpi wizyty u lekarza, jednak jest pomocna dla osób, które chcą dbać o zdrowie na co dzień. Warto stosować naturalne specyfiki już przy pierwszych objawach, by uniknąć leków aptecznych.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Bohemia Pilsner (Sulimar)

    Najgorszy reprezentant serii Rebel. Temu panu już dziękujemy. Temu panu, czyli Markowi Sulidze, który swoim wizerunkiem wspiera nową „międzynarodową” linię Sulimaru. Tym razem wybieramy się do Czech w poszukiwaniu smaku typowego pilsa. Niestety, znajdujemy tylko taniego puszkowego eurolagera. Nie przeszkadza mi użycie zielonej butelki, bo zapach skunksa jest minimalny. Przeszkadza mi, że to piwo jest…

  • Paulaner Hefe-Weissbier Dunkel (Paulaner Brauerei, Niemcy)

    Kolorowy kolega klasycznego pszeniczniaka z Monachium. „Dunkel” znaczy ciemny i rzeczywiście ta pszenica ma ciemniejszy kolor – ale też nie tak mocny jak typowe ciemne piwo, to raczej odcień herbaciany. Kolor bierze się z palenia słodu pszenicznego. Nie ma to radykalnego wpływu na smak piwa – jest dość podobny do wzorcowej niemieckiej pszenicy, z delikatnym…