Zdrowa kuchnia

Wyciskanie soków biała woda

Off 25

Zdrowe odżywianie jest bardzo modne. W trosce o własne zdrowie coraz częściej zwracamy uwagę na to co jemy. Niestety jest tak, że w żywności jest bardzo dużo szkodliwych substancji. Nawet soki owocowe i warzywne nie są do końca zdrowe. Zawierają one bardzo dużo cukru i substancji konserwujących. W sklepach trudno kupić soki naturalne, a jeśli już są to dużo droższe od innych soków. Aby mieć pewność, że pijemy zdrowe soczki to najlepiej robić je osobiście w domu.
Robiąc soki z świeżych owoców i warzyw mamy pewność, że nie zawierają one niechcianych dodatków. Wyciskanie soków nie jest skomplikowane, bardziej pracochłonne. Możemy do tego użyć ręcznej lub  elektronicznej wyciskarki. Warto zainwestować w wyciskarkę, dzięki temu będziemy się mogli cieszyć zdrowymi sokami każdego dnia. Wyciskając soki sami możemy komponować ich smaki w zależności od tego co lubimy. Dodatkową zaletą takich soków jest to, że w sezonie owocowym, ich koszt jest dużo mniejszy od soków ze sklepu. Tak więc jeśli dbamy o swoje zdrowie to warto zacząć pić soki własnej produkcji, tylko wtedy wiemy co pijemy.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Komes Porter Bałtycki (Browar Fortuna)

    Jak głoszą Mędrcy, dobry porter to porter wyleżakowany, najlepiej przez co najmniej rok. Ale kto miałby cierpliwość i dostateczną siłę woli, by świadomie powstrzymywać się przed wypiciem tak apetycznie wyglądającego piwa przez całe 12 miesięcy? Tym bardziej, że do tej pory nie miałem okazji opisać żadnego porteru z Fortuny. Trudno – może będzie za młody,…

  • Ciechan Maciejowe (Browar Ciechan)

    Dla matki, żony i kochanki. Niewiele mamy na naszym rynku niskoprocentowych ciemnych piw. Właściwie to wcale. Bo o Karmi przecież wspominać nie będziemy. Tę lukę zauważył browar w Ciechanowie i wypuścił swoje nowe dziecko – piwo nazwane na cześć syna właściciela browaru. Dziwne, bo jest to trunek raczej dla kobiet. Ale bez uprzedzeń, bez podtekstów….