Blog

Problemy z nadwagą?

1 15

Otyłość to poważna przypadłość ludzi XX wieku. Określa się ją nawet jako chorobę cywilizacyjną. Spadek aktywności fizycznej i wzrost popularności szybkiego, niezdrowego jedzenia w społeczeństwie powoduje, iż masa ciała przeciętnego nastolatka znacznie odbiega od pożądanej. Ludzie w średnim i podeszłym wieku często im dorównują w tej kwestii, niestety. Wpływ nadwagi na zdrowie jest tragiczny. Starając się walczyć ze skutkami, medycyna rozwija coraz szerszy arsenał środków: od beta-blokerów i innych leków regulujących ciśnienie, poprzez suplementy diety zawierające np. kwasy omega-3 niwelujące ilość złego cholesterolu, często występującego u ludzi otyłych, na lekach moczopędnych kończąc, które poprzez zwiększanie diurezy (wydalania płynów) wypłukują sód i zmniejszają ilość płynów, co obniża ciśnienie. Musimy pamiętać, że medycyna ma swoje granice – jeśli nie zrobimy nic dla siebie próbując zrzucić wagę, nasze zdrowie może ulec gwałtownemu pogorszeniu, choćby przez zawał. Dbajmy o siebie i bierzmy pod uwagę, że działające leki tylko maskują objawy, nie eliminują.

About the author / 

admin

1 Comment

 1. Maciej 10 marca 2016 at 20:01 - 

  leczenie alkoholizmu
  leczenie łysienia

Menu:

Losowe artykuły:

 • Miller Genuine Draft

  Wraz z niniejszym postem nasz blog dociera po raz pierwszy do kraju Wielkiego Brata z Zachodu – sojusznika, który nie chce nas do siebie wpuszczać – Stanów Zjednoczonych Ameryki, by sięgnąć po buteleczkę znanego i cenionego piwa Miller Genuine Draft. Jest to niewątpliwie jedno z nielicznych piw (a w zasadzie pierwsze z jakim się spotkałem),…

 • Żubr Ciemnozłoty (Dojlidy/ Kompania Piwowarska)

  Kolejne piwo bardzo mocno reklamowane, kreowane wręcz na trunek ekskluzywny. Jaka jest rzeczywistość? Brutalna, jak zawsze. Pierwsze wrażenie jest zaskakujące. Żubr, który wygląda w kuflu jak koźlak? Ma nawet niezłą pianę, która nie znika jak fatamorgana. Tuż po przelaniu do kufla czuć dość agresywny zapach owocowo-alkoholowy. Po chwili znika. Zamaczam usta i jestem nieco skołowany….