Blog

Paradontoza

Off 4

Pierwsze objawy tej choroby dziąseł to ich nadmierna wrażliwość, krwawienie z dziąseł podczas nie tylko szczotkowania zębów, ale także podczas jedzenia. Często są rozpulchnione i zaczerwienione. Paradontoza rozwija się na skutek niedostatecznej higieny jamy ustnej: jeśli zęby nie są dokładnie oczyszczane z resztek pokarmów, tworzy się na nich płytka nazębna, która następnie nieusunięta twardnieje i tworzy kamień nazębny, a jeśli dostanie się pod dziąsła, podrażnia je powodując obrzęk, ból i krwawienie. Nieleczona paradontoza doprowadza do utraty nawet zdrowych zębów. Wcześnie wykryta i przy odpowiednim leczeniu nie zrobi tak wielkiego spustoszenia w jamie ustnej. Najpierw konieczne jest usunięcie kamienia nazębnego zarówno z zębów jak i z kieszonek dziąsłowych, a do miejsc ze stanem zapalnym wprowadza się leki ujędrniające dziąsła, co zmniejsza krwawienie.
Odpowiednia higiena (mycie zębów najlepiej po każdym posiłku, używanie pasty przeciwko paradontozie, płukanie ust, używanie nici dentystycznych) powinno przynieść dobre efekty.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Czarne Miodowe (Browar Fortuna)

    Jakieś półtora roku temu na FFE pisałem o tym piwie i nie byłem nim specjalnie zachwycony. Niedawno spróbowałem go w pubie z beczki w wersji niepasteryzowanej i smakowało rewelacyjnie. Dlatego postanowiłem odnowić znajomość z wersją butelkową. No i wyszło, że jednak różnica między niepasterem z beczki a pasterem z flaszki jest – i to duża….

  • Trzy kolory: biały. Stephans Bräu Hefeweizen (Eichbaum Brauerei, Niemcy)

    Czas na zakończenie kolorowej trylogii. Przed wami pszenica z Kauflandu. Puszka, cena poniżej 3 zł? Pewnie będzie klapa na całej linii! A może jednak nie będzie tak źle, co? Wprawdzie nalewa się toto z mizerną jak na pszenicę pianą, ale kolor i mętność cieszą oko. O zapachu można powiedzieć niewiele – prawie go nie ma….