Festiwal dobrego piwa

Lagerowe (Browar Ciechan)

Off 95

Dawno nie było niczego nowego od Ciechana. Na szczęście browar zreflektował się, że odstaje nieco od konkurencji i wypuścił nową markę. Lagerowe ponoć odtwarza smak pierwszego polskiego pilznera – warzonego właśnie (jak twierdzi producent) w Ciechanowie.

Na dzień dobry dość trwała piana, początkowo na dwa palce, wkrótce potem opadająca do pół centymetra. Żółtopomarańczowa barwa, spora mętność – całkiem przyjemny widok. Zapach minimalnie chmielowy z wyraźną nutą słodu. Pierwszy łyk nie był najlepszy. Smak słodowy z kwaśnym akcentem. Po chwili jednak temperatura i dopływ powietrza zrobiły swoje i Lagerowe „ustawiło” się we właściwym kierunku. Pojawiła się wyrazista goryczka (niestety, mało aromatyczna, do Pinty nie ma startu), a kwaśnawe posmaki schowały w głębi – choć nadal były wyczuwalne.

W pierwszej chwili myślałem, że Lagerowe zastąpi mi trudno dostępne Mazowieckie, ale okazało się nieco słabsze od konkurenta z Konstancina. To niezłe piwo (bardzo podobne do opisywanego niedawno Miłosławia Pilznera), ale z pewnością sporo brakuje mu do zostania moim ulubionym goryczkowym lagerem.

==Radar==

Alkohol: 6%, ekstrakt: 12,5% wag.
Cena: 3,45 zł

Ocena: 7/10

+ niezła piana
+ goryczka

– goryczka mało aromatyczna
– kwaśne posmaki

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Budweiser

    Rodzaj piwa: jasne(lager) Zawartość alkoholu: 5% Zawartość ekstraktu: 11,9% Skład: woda, słód jęczmienny , chmiel Cenna: 3,19 zł Oczywiście jest to oryginalny Budweiser z czeskich Budziejowic. Długo się przymierzałem do tej recenzji, bo trudno recenzować legendarne i jedno z najbardziej znanych czeskich piw. Budweiser jest rewelacyjny w smaku, jest łagodny jak lager, a jednocześnie z…

  • Hollandia

    Rodzaj piwa: jasne( lager) Zawartość alkoholu: 5,0% Zawartość ekstraktu: ??? Skład: woda, słód, drożdże, chmiel Cenna: 4,10 zł Pojemności butelki: 65 cl. Bardzo przyjemny lager, idealny w upalne dni. Lekkie piwo, w smaku czuć odrobinę goryczki ale w porównaniu z pilznerami powiedział bym, że prawie go nie ma. Ładny kolor, ale piwo prawie w ogóle…