Rate this post

Jedna z trzech nowości KP wypuszczonych pod hasłem Kolekcja Specjalności. Ciekawe, czy koncern jest nas w stanie czymkolwiek zaskoczyć?

Etykieta utrzymana w czekoladowej kolorystyce zdaje się nie tylko dawać do zrozumienia, że obcujemy z czymś ekskluzywnym, z górnej półki,ale też dyskretnie wskazuje potencjalnego odbiorcę – kobiety (podobieństwo do etykiet Karmi). Warto zauważyć także mniej nachalny styl marketingowy na kontrze i przydatne informacje o temperaturze podawania oraz sugestie do jakich dań pasuje Ciemne Łagodne (co sprzyja klimatowi stopniowego „odchamiania” konsumpcji piwa w naszym kraju).

W szklance widzimy typowe ciemne piwo z szybko umykającą pianą (zostawia drobne falbanki na szkle). Zapach – nikły, karmelowy. W smaku rzeczywiście dość łagodne, delikatne (niższa zawartość alkoholu), z posmakiem palenia ujawniającym się dopiero w drugiej połowie, słodkawe (choć znacznie mniej niż w przypadku Fortuny Czarnej). Producent zachwala użycie aż czterech słodów oraz dwóch rodzaju chmielu (goryczkowy i aromatyczny). Ma to na pewno wpływ na smak, choć szczególnej głębi raczej nie uświadczymy.
Książęce Ciemne to wyjątkowo udany skok Kompanii do segmentu piw wyższej klasy – można je bez wstydu postawić przed znajomnymi, także tymi znającymi parę trudniejszych terminów z dziedziny warzenia piwa.

Rynek się zmienia!

==Radar==

Alkohol: 4,1%, esktrakt: 11,9% wag.
Cena: 3,29 zł (Auchan)

Ocena: 7/10

+ smaczne, nieprzesłodzone ciemne piwo
+ obniżona zawartość alkoholu
+ komplet informacji i wysoka estetyka etykiet

– słaba piana
– skojarzenia z Karmi (posmak popiołu)