Zdrowa kuchnia

Przyjemność jedzenia

1 18
Przyjemność jedzenia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jedzenie to konieczność dla naszych potrzeb fizjologicznych. Czy jednak można ograniczyć je jedynie do biologii? Niewątpliwie nie. Jedzenie to zdecydowanie coś więcej. Kubeczki smakowe, w jakie wyposażony jest ludzki język sprawiają, że spożywanie pokarmów sprawia nam niezwykłą przyjemność (bądź mękę, gdy coś nam nie smakuje). Stąd też tak wielu ludzi interesują kulinaria. Pyszne potrawy, których spożywanie jest samą przyjemnością, wymagają zwykle starannego przygotowania, które to często wymaga wielu godzin pracy. Restauracje i kawiarnie są przez dzisiejsze społeczeństwo gęsto oblegane. Tam możemy dostać obiad czy deser, przyrządzony przez fachowców, którzy latami trenują umiejętności niezbędne to wytworzenia dań, które sprawiają tak niewiarygodną przyjemność naszym kubkom smakowym. Jednak nie trzeba wydawać pieniędzy w restauracjach, by dobrze zjeść. Książki kucharskie, portale internetowe z przepisami, czy też programy telewizyjne sprawiają, że każdy z nas jest w stanie samodzielnie ugotować przepyszne danie.

About the author / 

admin

1 Comment

  1. zdrowa żywność Warszawa 30 sierpnia 2016 at 19:07 - 

    Właśnie szukałem artykułu na ten temat!

Menu:

Losowe artykuły:

  • Top budget: Piwo jasne (Browar Jabłonowo)

    Staczam się, wchodzę w skórę żula i próbuję piwa za 1,29 zł. Trudno uwierzyć, że w ogóle da się wyprodukować i tak tanio sprzedawać piwo w naszym kraju. Czy to na pewno jest jeszcze piwo? Sprawdźmy. Po nalaniu do szklanki na chwilę pojawia się niewysoka piana, która dość szybko opada pozostawiając widoczny choć chudy kożuszek….

  • Leżajsk Pszeniczne (Grupa Żywiec)

    Jak zohydzić mi ulubiony gatunek piwa. Uwielbiam piwa pszeniczne. Zwłaszcza te warzone z miłością i dbałością o każdy detal, jak choćby opisywane w poprzednim poście Jurajskie Pszeniczne Ciemne. Leżajsk Pszeniczny do tej grupy nie należy. Oczywiście spodziewałem się tego, trudno oczekiwać rewelacji po piwie w segmencie cenowym poniżej 3 zł. Pojawiły się jednak przesłanki, by…