Zdrowa kuchnia

Naukowcy zawstydzili Intel

Off 31

Naukowcy z IBM stworzyli siedmio nanometrowy chip. Stworzony niedawno chip ma wielkość paznokcia, a pozwala na umieszczenie ponad 20 miliardów tranzystorów. Ponadto może być stosowany zarówno w smartfonie jak i w statku kosmicznym. Naukowcy chcą osiągnąć niskie zużycie energii i lepszą wydajność musieli obejść wiele utartych zwyczajów. Najciekawszymi rozwiązaniami badaczy okazało się użycie krzemogermanu i litografii ultrafioletowej. Eksperci w tej dziedzinie uznali, że technologia siedmio nanometrowa jest priorytetem w dziedzinie przechowywania danych w chmurach, a nawet dotyczy to urządzeń mobilnych. Ta sama grupa badaczy udowodniła, że można poprawić wydajność nawet o 50% w stosunku do dzisiejszych nowoczesnych technologii. I można pogratulować naukowcom tego, że przekroczyli kolejną technologiczną barierę, która kiedyś wydawała się nie do pokonania. W niedalekiej przyszłości pozwoli nam to na budowanie bardziej zintegrowanych, bardziej wydajnych i potrzebujących mniej energii urządzeń.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Małe browary w dobrej kondycji. Odradzają się wcześniej zamknięte zakłady

    Dziennik Gazeta Prawna pisze we wczorajszym wydaniu o modzie na piwo z małych i średnich browarów. Wg danych z artykułu Duży zysk małych browarów, lokalni producenci w ciągu ostatniego roku podwoili sprzedaż. W artykule jest sporo oczywistości (jak np. stwierdzenie, że konsumenci wybierają piwa z małych browarów, bo są lepsze w smaku), ale dowiadujemy się…

  • Kto ma ładniejszą cytrynkę? Lech Shandy kontra Warka Radler

    Lato w pełni, przynajmniej w kuźniach pomysłów wielkich browarów. Od pewnego czasu jesteśmy świadkami prawdziwego wysypu (a raczej wypływu) polskich radlerów, czyli miksów piwa z lemoniadą. Dziś pojedynek na szczycie: Kompania Piwowarska kontra Grupa Żywiec. Lech Shandy prezentuje się atrakcyjnie, młodzieżowo za sprawą tłoczonej butelki (zielone szkło) i wciętych etykiet. Rzuca się w oczy, ale…