Zdrowa kuchnia

Naukowcy zawstydzili Intel

Off 8
Naukowcy zawstydzili Intel
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Naukowcy z IBM stworzyli siedmio nanometrowy chip. Stworzony niedawno chip ma wielkość paznokcia, a pozwala na umieszczenie ponad 20 miliardów tranzystorów. Ponadto może być stosowany zarówno w smartfonie jak i w statku kosmicznym. Naukowcy chcą osiągnąć niskie zużycie energii i lepszą wydajność musieli obejść wiele utartych zwyczajów. Najciekawszymi rozwiązaniami badaczy okazało się użycie krzemogermanu i litografii ultrafioletowej. Eksperci w tej dziedzinie uznali, że technologia siedmio nanometrowa jest priorytetem w dziedzinie przechowywania danych w chmurach, a nawet dotyczy to urządzeń mobilnych. Ta sama grupa badaczy udowodniła, że można poprawić wydajność nawet o 50% w stosunku do dzisiejszych nowoczesnych technologii. I można pogratulować naukowcom tego, że przekroczyli kolejną technologiczną barierę, która kiedyś wydawała się nie do pokonania. W niedalekiej przyszłości pozwoli nam to na budowanie bardziej zintegrowanych, bardziej wydajnych i potrzebujących mniej energii urządzeń.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • GolBeer Mocne (Sulimar)

    Mundialowe emocje opadły, ale to wcale nie znaczy, że nie możemy się uraczyć Oficjalnym Piwem Kibica. Nalewam i obserwuję. Piana skromna, grubopęcherzykowa, szybko redukuje się do skromnego kożuszka, a potem do trwałej obwódki. Intensywny, ciężki słodowy zapach. Kolor ciemne złoto. Wysycenie średnie. W smaku bardzo słodowe, z sugestią syropu klonowego w tle, praktycznie pozbawione goryczki….

  • Perła Niepasteryzowana (Browar Perła)

    Perła wśród piw? Wolne żarty. Ile jeszcze browarów popłynie na fali wmawiania konsumentom, że tzw. piwa niepasteryzowane oferują jakieś niesamowite doznania smakowo-zdrowotne? Browar w Lublinie najwyraźniej doszedł do wniosku, że wystarczy kiepskie piwo opatrzyć nazwą „niepasteryzowane”, a sukces murowany. Jeśli mam być szczery, to nie życzę Perle sukcesu. Jest to ni mniej, ni więcej, tylko…