Zdrowa kuchnia

Kuchnia gastronomiczna i Kuchnia australijska

Off 2
Kuchnia gastronomiczna i Kuchnia australijska
1 vote, 9.00 avg. rating (133% score)

Kuchnia australijska i kuchnia gastronomiczna

Jedzenie w Australii

Jest wiele miejsc na świecie, które chcielibyśmy zwiedzić. Potrzebujemy jednak na to przede wszystkim czasu oraz pieniędzy. W przypadku pracy na etacie, 26 dni urlopu w ciągu roku to za krótki okres dla regularnego podróżnika. Musimy się jednak pogodzić z tym, że tyle ma nam wystarczyć. Chyba, że z zawodu jesteśmy podróżnikami, pracujemy na pokładach samolotów lub często uczestniczymy w delegacjach zagranicznych.

Jednym z głównych kryteriów przy wyborze punktu docelowego jest jego kuchnia. Dania reprezentujące poszczególne regiony są bardzo dużą zachętą dla turystów. Tak jest na przykład w przypadku kuchni włoskiej lub azjatyckiej.

Wybierając się w dalsze zakątki świata, warto odwiedzić Nową Zelandię lub Australię. Znajduje się tam wiele pięknych miejsc do zobaczenia. Kuchnia australijska jest bardzo zróżnicowana, ponieważ jest połączeniem kilku kuchni zagranicznych, w tym włoskiej, angielskiej i azjatyckiej. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów tamtejszej kuchni jest vegemite, czyli pasta do smarowania pieczywa. Produkuje się ją z wyciągu z drożdży i można ją spotkać tylko w Australii. Podsumowując, kuchnia gastronomiczna jest w znaczącym stopniu wizytówką danego miasta lub państwa.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Boss Pils (Browar Witnica)

    Jedno z najbardziej niedocenionych polskich piw. Bossa w wersji pils poznałem kilka miesięcy temu w Polo Markecie – kosztował wtedy szokujące 0,99 zł (+ kaucja) i był sprzedawany w smukłych butelkach 0,33 l. Potem zniknął, by znów się pojawić, tym razem w bączkach, za cenę niewiele wyższą. Z niepokojem obserwuję agonię tego piwa we wspomnianym…

  • Samson

    Rodzaj piwa: jasne Zawartość alkoholu: 4,9% Zawartość ekstraktu: 11,8% Skład: woda, słód jęczmienny, przetworzonego chmielu, ekstraktu chmielowego Cenna: 3,20 zł To piwo jest potwierdzeniem, że nie można się opierać na stereotypach i nie każde czeskie piwo jest genialne. Piwo Samson jest produktem bardzo zacnego browaru z Ceskich Budejovicach, który jako pierwszy użył nazwy Budweiser i…