Piwowar domowy

Książęce Pszeniczne (Kompania Piwowarska)

Off 38
Książęce Pszeniczne (Kompania Piwowarska)
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

KP nie sili się na oryginalność – bez żenady kopiuje pomysł Okocimia/ Carlsberga.

Nie liczcie na pierwszą polską pszenicę koncernową – to również import, jak w przypadku Okocimia. Zgadniecie skąd? Niemcy? Pudło. Litwa? Pudło. Belgia? Nie, ale blisko. KP znalazła producenta w Holandii. Nie wiem, czy to piwo jest – jak donosi hasło z etykiety – warzone z pasją. Sądzę, że nie, przynajmniej tak nie smakuje.

Nalewa się z porządną, trwałą pianą. Pachnie drożdżowo, na dnie butelki pojawił się nawet jakiś dyskretny ślad osadu. W smaku również dominują drożdże. Brak nuty bananowej i goździkowej, piwo jest niewyraźne, płaskie. Z czasem pojawia się nieznaczny owocowy aromat, ale bardzo rozwodniony. Czuć oszczędności – to jest pszenica z klasy ekonomicznej.

Jak się spodziewałem, niczym się to piwo nie wyróżnia, przypomina Okocim Pszeniczne. Grubo ponad rok temu dałem tamtemu koncerniakowi dość wysoką ocenę, tym razem będę znacznie bardziej wstrzemięźliwy. Po Książęce Pszeniczne raczej sięgać nie będę, z tanich piw tego gatunku wolę białoruski Kult.

Alkohol: 5,1%, ekstrakt: 12,5% wag.
Cena: nieznana (prezent)

Ocena: 5,5/10

+ wygląd, zapach
+ sporo informacji na kontrze (sposób nalewania, ekstrakt)

– płaski, bez wyrazu smak
– wodniste, cienkie
– pod koniec zalatuje alkoholem

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Kultowe flaczki po polsku

    Flaczki wszystkim kojarzą się z niezbyt miłym zapachem w kuchni, który roztacza się, gdy flaki się gotują. Okazuje się, że ten właśnie zapach można w bardzo szybki i skuteczny sposób zniwelować, przez sztuczkę, którą stosowały już nasze i babcie, mianowicie, jeśli mamy przygotowane flaczki to po postu należy je dwa razy zalać wrzątkiem i dobrze…

  • Boss Pils (Browar Witnica)

    Jedno z najbardziej niedocenionych polskich piw. Bossa w wersji pils poznałem kilka miesięcy temu w Polo Markecie – kosztował wtedy szokujące 0,99 zł (+ kaucja) i był sprzedawany w smukłych butelkach 0,33 l. Potem zniknął, by znów się pojawić, tym razem w bączkach, za cenę niewiele wyższą. Z niepokojem obserwuję agonię tego piwa we wspomnianym…