Etykiety na piwo domowe

Junak Premium (Browary Łódzkie)

Off 5
Junak Premium (Browary Łódzkie)
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Junak to marka stworzona w łódzkim browarze specjalnie dla sieci Carrefour. Efektowna, „motocyklowa” pucha (ach, te chromowane sny o harleyach!) i niezła renoma producenta (Sarmackie) sprawiły, że w końcu się na tego marketowca skusiłem.

Pierwsze wrażenie jest złe. Piana niewielka i szybko znika, ale pal to sześć. Gorzej, że Junak ma kwaśny, ścierkowaty zapach, który niespecjalnie zachęca mnie do zanurzenia dzióbka w zawartości kufla. I rzeczywiście, pierwszy łyk jest fatalny. Kwaskowate, wodniste zupsko. Ych, czyżby totalna porażka?

Odczekuję chwilę. Przykry zapach się ulatnia, to, co czuję, bardziej przypomina już normalne piwo. Kolejny łyk… Jest lepiej. Wyraźny słód, na podniebieniu osadza się goryczka, kwas znikł w oddali (pewnie z chmurką spalin z rury starego junaka). Inna sprawa, że od razu czuję posmak charakterystyczny dla tyskaczy i spółki, oznaczający fatalne wrażenia po zakończeniu konsumpcji – coś jak uczucie po nocnym womitowaniu bez możliwości wypłukania ust. Po takim piwie ma się rozpaczliwego kaca – jeśli nie daj Boże wypijecie tego więcej, nie płaczcie mi tu, bo ostrzegałem.

Ogrzewanie Junaka choćby i silnikiem spalinowym nic nie pomoże. To piwo kompletnie nie ma charakteru. Wodniste, niemrawe w smaku, nieadekwatnie do deklarowanej mocy lekkie i pozbawione śladu pazura. To po prostu nędzne tanie piwo z marketu – i niczego więcej nie oczekujcie, nawet jeśli akurat słuchaliście Motorcycle Emptiness i naszła was nagła ochota na motocyklowe piwo.

==Radar==

Alkohol: 5,7%, ekstrakt: 11,7% wag.
Cena: wcięło

Ocena: 3/10

+ stylizacja puszki

– cienkie
– bez wyrazu
– smakuje tanio, bardzo tanio
– Browary Łódzkie pragną „dorównać” Głubczycom? Co za brak ambicji.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Aplikacja TOP BEER [Recenzja]

    Wracam z tekstami na bloga i to od razu z pierwszą recenzją apki, a pod lupę wziąłem nowość – TOP BEER. Ten czerwiec mega szybko leci, był WFDP, a w poprzedni weekend byłem w Tatralandii na Słowacji (o tym będzie na moim drugim blogu), więc nie było czasu na pisanko. Zobaczcie zatem jak w mojej…

  • Lepszy kocioł 50 L

    Dlaczego kocioł 50 L jest lepszy? Bo po prostu jest większy i dzięki temu można jednorazowo zrobić więcej domowego piwa. W ten oto sposób w sumie zawarłem cały tekst w dwóch zdaniach, ale może skusicie się na resztę. Zaczynając warzenie domowego piwa zdecydowałem się na kocioł o pojemności 30 L, a było to spowodowane głównie…