Etykiety na piwo domowe

Junak Premium (Browary Łódzkie)

Off 8
Junak Premium (Browary Łódzkie)
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Junak to marka stworzona w łódzkim browarze specjalnie dla sieci Carrefour. Efektowna, „motocyklowa” pucha (ach, te chromowane sny o harleyach!) i niezła renoma producenta (Sarmackie) sprawiły, że w końcu się na tego marketowca skusiłem.

Pierwsze wrażenie jest złe. Piana niewielka i szybko znika, ale pal to sześć. Gorzej, że Junak ma kwaśny, ścierkowaty zapach, który niespecjalnie zachęca mnie do zanurzenia dzióbka w zawartości kufla. I rzeczywiście, pierwszy łyk jest fatalny. Kwaskowate, wodniste zupsko. Ych, czyżby totalna porażka?

Odczekuję chwilę. Przykry zapach się ulatnia, to, co czuję, bardziej przypomina już normalne piwo. Kolejny łyk… Jest lepiej. Wyraźny słód, na podniebieniu osadza się goryczka, kwas znikł w oddali (pewnie z chmurką spalin z rury starego junaka). Inna sprawa, że od razu czuję posmak charakterystyczny dla tyskaczy i spółki, oznaczający fatalne wrażenia po zakończeniu konsumpcji – coś jak uczucie po nocnym womitowaniu bez możliwości wypłukania ust. Po takim piwie ma się rozpaczliwego kaca – jeśli nie daj Boże wypijecie tego więcej, nie płaczcie mi tu, bo ostrzegałem.

Ogrzewanie Junaka choćby i silnikiem spalinowym nic nie pomoże. To piwo kompletnie nie ma charakteru. Wodniste, niemrawe w smaku, nieadekwatnie do deklarowanej mocy lekkie i pozbawione śladu pazura. To po prostu nędzne tanie piwo z marketu – i niczego więcej nie oczekujcie, nawet jeśli akurat słuchaliście Motorcycle Emptiness i naszła was nagła ochota na motocyklowe piwo.

==Radar==

Alkohol: 5,7%, ekstrakt: 11,7% wag.
Cena: wcięło

Ocena: 3/10

+ stylizacja puszki

– cienkie
– bez wyrazu
– smakuje tanio, bardzo tanio
– Browary Łódzkie pragną „dorównać” Głubczycom? Co za brak ambicji.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Zubr Gold (Browar Zubr, Czechy)

    Spokojnie, to nie nowe wcielenie Żubra. Przed nami prawdziwe czeskie piwo – nie za mocne, nie za słabe. Nie za gorzkie, nie za słodkie. Po prostu klasyczny pilzner zza południowej granicy. Gold nalewa się z niewysoką pianką, która szybko opada do skromnego kożuszka. Firanki na szkle – obecne. Pachnie chmielowo, niemal tak jak piwa „zielonobutelkowe”….

  • JEZEK

    JEZEK Rodzaj piwa: jasne (svetly lezak) Zawartość alkoholu: 4,8% Zawartość ekstraktu: 11% Skład: woda, słód, drożdże , chmiel Cenna: 3,60 zł ( butelka ) temperatura spożycia: pokojowa   Piwo o zagadkowej i ciekawej nazwie Jeżyk. Kolor złocisty, piana gęsta i wysoka ale dość szybko znika pozostawiając cienki kożuszek na powierzchni. Nagazowanie przeciętne. Zapach trochę nijaki,…