Zdrowa kuchnia

Jak szybko schudnąć za pomocą metody…

Off 11
Jak szybko schudnąć za pomocą metody…
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Większość ludzie lubi jedzenie, które wygląda ładnie na talerzu. Dodatkowo do jedzenia zachęcają kolory potraw. Pewnie Twoi rodzice, albo jeszcze dziadkowie powtarzali Ci, jak jadłeś za dużo, że jesz dla oczu a nie dla żołądka. To znaczy, że jadłaś, to ładnie wyglądało, a nie dlatego, że naprawdę byłaś głodna. To bardzo zły sposób odżywiania się, bo prowadzi do obżarstwa. Nasz żołądek zaczyna się przez to rozciągać i z czasem potrzebujesz coraz więcej pokarmu, żeby poczuć sytość.

Nie przejmuj się tym. Są metody, które nauczą Cię jeść biorąc pod uwagę żołądek a nie względy wizualne. Ten sposób odżywiania nazywa się metodą talerza, albo metodą zegarka. Pracowało nad nią wielu dietetyków. To prosty i skuteczny sposób odżywiania się. Dzięki temu Twój żołądek poczuje się lepiej a Twoje waga zacznie spadać.

Ale jak szybko schudnąć za pomocą metody talerza? Weź talerz, który będziesz używała do zjedzenia kolacji. Wyobraź sobie że trzymasz w rękach zegarek, który wyznacza godziny. Twoja kolacja będzie się składała głównie z białka, może to być plaster szynki, kurczak, ryby, ryż skrobia ziemniaki, cokolwiek. Wypełnij swój talerz 6 produktami, które będą miały mało skrobi. Na początku zacznij od warzyw. Wypełnij nimi połowę swojego talerza. Jeśli nie lubisz warzyw aż tak bardzo, to część z nich możesz zastąpić czymś innym. Ważny jest też sposób w jaki to wszystko przygotujesz.

Postaraj się, żeby produkty zwierające skrobie zajmowały 1/4 powierzchni talerza. Nie są one aż tak bardzo potrzebne Ci do życia. Do tego powinnaś nałożyć około 2 łyżek ziemniaków. To też wystarczająca ilość. Nie musisz mieć takiego kopca, który imituje najwyższy szczyt w górach.

Pozostała część talerza, to miejsce na białko. Wybieraj takie mięsa, które będą bogate w białko, ale za to będą miały mało tłuszczu. Może to być kurczak, indyk, ryby, wybór należy do Ciebie. Żeby dostarczyć organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje warto skropić wszystko oliwą z oliwek. Postaraj się być kreatywna i codziennie jedz coś innego. Pamiętaj o tym, żeby jeść różnego rodzaju sałatki. Staraj się tylko aby w posiłkach, które sobie przygotowujesz było jak najmniej tłuszczu, to naprawdę bardzo ważne.

Jeśli jesz sugerując się wyglądem potraw, to na pewno lubisz zjeść dużo. To dobrze jeśli jesz zdrowo. Natomiast jeśli wolałabyś jeść zdrowiej, to powinnaś wypróbować metodę talerza. Ona na pewno zbilansuje Twoją dietę bardziej.

W tej metodzie fajne jest to, że nie tylko jesz, to co powinnaś, ale także tyle ile powinnaś. Dzięki temu schudniesz i będziesz zdrowsza. Poza tym odżywiając się w ten sposób jesz zgodnie z piramidą żywności.

Tak naprawdę, co masz do stracenia? Spróbuj tak jeść przez kilka tygodni i zobacz, czy przynosi to jakieś efekty. Jeśli coś nie będzie Ci odpowiadało w tym sposobie jedzenia, to po prostu wrócisz do starych nawyków żywieniowych. Jednak gwarantuję Ci, że jak wypróbujesz moją metodę, to nie będziesz chciała nic zmieniać. Od razu poczujesz się zdrowiej i schudniesz. Takie efekty na pewno sprawią, że będziesz zadowolona i niczego nie zmienisz.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Miłosław Pilzner (Browar Fortuna)

    Nowe piwo od Fortuny. Wraz ze zmianą właściciela browar postawił na rozwój starych (zmiana etykiet) i promowanie nowych marek. Widać próbę zagrania na sentymentach regionalnych (na kontrze opisana rola Miłosławia podczas Wiosny Ludów) i lokalnych (na etykiecie podkreślenie pochodzenia browaru). Choć elementy graficzne są trochę mało czytelne, to jednak butelka przyciąga wzrok, a o to…

  • Bracki Rauch Bock (Browar Bracki/ Grupa Żywiec)

    Jak co roku, browar Bracki w Cieszynie 6 grudnia wypuszcza piwo zwycięzcę konkursu dla piwowarów domowych, rozgrywanego w ramach festiwalu piwa Birofilia. W 2012 czempionem został Andrzej Miler i jego rauchbock, czyli wędzony koźlak. To kolejne, po ubiegłorocznym Grand Championie w stylu koelsch, piwo nawiązujące do tradycji piwowarstwa niemieckiego. Jak na razie nagrody zdobywają piwa…