Piwowar domowy

Das Oberschlesiche Bier (browar nieznany dla F.H.U. Mężyk)

Off 11
Das Oberschlesiche Bier (browar nieznany dla F.H.U. Mężyk)
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jako lokalny patriota powinienem zakupić całą skrzynkę tego piwa i raczyć się nim oglądając świetną grę śląskich drużyn piłkarskich. Niestety, tak jak nie ma czego oglądać, tak nie bardzo jest co pić i cieszę się, że wziąłem tylko jedną butelkę.

Etykieta dość prymitywna, ale jest w niej coś przyciągającego uwagę. Razi za to niemiecka nazwa, ale może z jakichś powodów nie można było użyć polskiej Piwo Górnośląskie. Zresztą, dobrze się stało, bo wtedy uczucie zażenowania byłoby jeszcze większe.

Za produktem stoi podobno browar Fuhrmann z Połczyna Zdroju, a zamawiającym jest bliżej mi nieznane F.H.U. Mężyk z Chorzowa.

Po przelaniu do kufla piwo wygląda całkiem dobrze jak na cenę, którą trzeba zapłacić wraz z butelką bezzwrotną. Solidna piana, która wcale nie ma ochoty znikać, kolor typowy dla niemieckich lagerów, zapach z lekką nutą chmielu (z czasem coraz cięższy i bardziej słodowy). Co z tego, skoro już pierwszy łyk rozwiewa wszelkie nadzieje na choćby poprawne tanie piwo.

To piwo nie jest nawet przyzwoite, ono jest mdłe i żadne. Smak wstrętnie rozwodniony, jak woda nagazowana zbyt dużą ilością CO2 (przykry kwasek). Okropne wrażenie ubogości smaku. Nie żeby to piwo było jakoś szczególnie ohydne czy zepsute, ono po prostu zionie tandetą i oszczędnościami. Co ciekawe, alkoholu prawie wcale nie czuć. Niby zaleta, ale kompletny brak smaku piwa sprawia, że tęskni się przynajmniej za tym posmakiem spyrolu.

Druga połowa kufla przynosi ledwo wyczuwalny posmak słodu, ale w niczym to nie zmienia opinii, że piwo noszące tak dumne imię jest po prostu żałosne i smakuje jak woda po myciu kufli. Tylko dla kolekcjonerów etykiet.

==Radar==

Alkohol: 6,2%, ekstrakt: nie podano
Cena: 2,10 zł

Ocena: 3/10

+ etykieta przyciąga wzrok
+ piana

– brak smaku piwa
– woda, woda, woda

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • I.O. Boiko (Butautu dvaro bravoras, Litwa)

    Dziwna sprawa z tym piwem. Sprzedają je jako żytnie i słód żytni jest w składzie, ale na drugim miejscu. Niektóre źródła w internecie podają natomiast, że jest to piwo jasne warzone metodą górnej fermentacji. Spotkałem się też z różnymi opiniami na temat smaku i wyglądu. Na przykład, że smakuje jak pszenica i ma wysoką trwałą…

  • Czy opłaca się robić piwo domowe?

    Wchodzę do multitapu, widzę niemal te same twarze przy barze, które dyskutują coś na temat tego, czy opłaca się robić piwo domowe? Przysiadłem się, chwilę przysłuchałem, po czym dołączyłem do konwersacji. Myślałem, że w sumie ją zamknę krótkim… „TAK”, ale oni chcieli wiedzieć dlaczego. No to jedziemy z tym… Piwo domowe to Twoje piwo Robiąc…