Tesco piwa

Bohemia Pilsner (Sulimar)

Off 10
Bohemia Pilsner (Sulimar)
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Najgorszy reprezentant serii Rebel. Temu panu już dziękujemy.

Temu panu, czyli Markowi Sulidze, który swoim wizerunkiem wspiera nową „międzynarodową” linię Sulimaru. Tym razem wybieramy się do Czech w poszukiwaniu smaku typowego pilsa. Niestety, znajdujemy tylko taniego puszkowego eurolagera.

Nie przeszkadza mi użycie zielonej butelki, bo zapach skunksa jest minimalny. Przeszkadza mi, że to piwo jest niepijalne. Wodniste, cienkie, kwaśne, dwutlenkowowęglowe. O goryczce możemy sobie tylko pomarzyć w mokrych snach, podobnie o „chlebowej słodowości i subtelnym korzennym aromacie (WTF??) z nutą chmielowego bukietu”. Autor tego tekstu z kontry chyba był na metamfetaminie, gdy go tworzył.

Piwo pachnie jak Tatra i ma identyczny ciemnozłoty kolor. Bąble gazu są ogromne, a piana znika po 20 sekundach. Pustka, beznadzieja. „Piwo rzemieślnicze”? Nic dziwnego, że profesja rzemieślnika jest dziś na wymarciu.

==Radar==

Alkohol: 5,2%, ekstrakt: 11,5% wag.
Cena: 3,99 zł (Tesco)

Ocena: 2/10

+ etykieta

– zero piany
– smak taniego eurolagera
– koszmarna wodnistość i pustka smaku
– cena z kosmosu

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Pils Noteckie (Browar Czarnków)

    Oto kolejny z czarnkowskich „maluchów”. Gęsta kremowa piana, ciemnozłoty kolor, drobniutkie bąbelki łagodnie unoszące się z dna – to obraz po nalaniu do szklanki. Świeży, słodowy zapach. W smaku goryczka przełamana wyrazistym słodem, lekki karmel i coś kwaskowatego w tle. Z czasem robi się coraz bardziej goryczkowe, gorzkie wręcz. Nie za bardzo mi to podchodzi….

  • Young’s Double Chocolate Stout (Wells&Young;’s Brewing, Anglia)

    Kopyr niedawno wyznał, że jego ulubionym stylem jest stout. Czas sprawdzić, dlaczego. To pierwszy oryginalny angielski stout, jaki testuję, więc wybaczcie, jeśli nieopatrznie popiszę się ignorancją. Wiem, że w Polsce przybywa zwolenników tych piw, co pewnie wiąże się z większymi związkami z Wielką Brytanią (emigracja). Niewątpliwie jest to styl atrakcyjny: wygląda efektownie i wymaga specjalnej…